Marzec 6 2020

Wiesław Drabik w bibliotece

W dniu dzisiejszym w MBP Wolbrom odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem,  jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci.

Wiesław Drabik urodził się w Krakowie i tam ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Obecnie mieszka w Wieliczce. Początkowo  zajmował się tworzeniem ilustracji a później pisaniem, którym zajmuje się już dwadzieścia lat. A zaczęło się od przypadku. Jego córka, będąc dzieckiem, miała zadaną pracę domową – napisać wiersz o wiośnie. Ale jak to czasami bywa, zapomniała jej odrobić. Tata – Pan Wiesław  szybciutko wymyślił córeczce piękny wierszyk, który bardzo się spodobał. Wkrótce autorowi zaproponowano napisanie książki o smoku. To wtedy powstała „Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”.  I tak zaczęła się przygoda z wymyślaniem bajeczek, który autor ma na swoim koncie ponad 250.

Podczas spotkania dzieci słuchały o historii pisania wierszy przez autora a także o tym jak powstaje książka. Fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników. Odgadywanie zagadek i dopowiadanie przez dzieci głośno rymów dp wierszyków  – nagradzane były naklejkami i zakładkami.

Pan Wiesław wykazał się darem łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafił świetnie skupić ich uwagę oraz „wciągnąć” do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu z ogromnym poczuciem humoru. Aktywność dzieci osiągnęła najwyższy poziom w momencie konkursu na dokończenie rymowanki na zadany przez autora temat.

”Dodatkową” nagrodą były na bieżąco układane prze Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały uśmiech nie tylko wśród dzieci ale i wszystkich uczestników spotkania.

Osoby, które chciałyby zapoznać się z twórczością autora zapraszamy do naszej Biblioteki. W swoich zbiorach posiadamy bogaty księgozbiór Pana Wiesława Drabika.Opublikowano 6 marca 2020 przez biblioteka in category "Uncategorized