Maj 8 2019

Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Wierzchowisku odbyło się, zorganizowane przez MBP w Wolbromiu, spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci i młodzieży Ewą Nowak

Ewa Nowak — polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Urodzona w 1966 roku w Warszawie, wychowała się na warszawskim Powiślu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej (obecnie Akademia Pedagogiki Specjalnej) im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Mieszka na warszawskiej Białołęce. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów.

Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. Misja Ewy Nowak polega na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu. Jej twórczość wyróżnia się głębią psychologiczną i wielowymiarowością postaci, również tych drugoplanowych.

(informacje ze strony www.ewanowak.com)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Opublikowano 8 maja 2019 przez biblioteka in category "Uncategorized