Luty 5 2019

Ferie 2019

Ferie w tym roku zawitały do nas wcześniej niż zwykle i choć na aurę nie można było narzekać, zajęcia przygotowane przez bibliotekę cieszyły się dużym powodzeniem.Trzy razy w tygodniu wypożyczalnia dla dzieci rozbrzmiewała gwarem i śmiechem, a małe rączki i główki pracowały aż miło.

A co się działo? Rozpoczęliśmy ilustracją do wierszyka „Bałwanek na sankach”, robiliśmy laurki na Dzień Babci i Dziadka, rozwiązywaliśmy zagadki a przy kalamburach śmiechom nie było końca.
Świętowaliśmy również Dzień Kubusia Puchatka. Czytaliśmy fragmenty książki, szukaliśmy ogonka Kłapouchego i uczyliśmy się Puchatkowej Mruczanki z Nadworu. Kulminacyjnym punktem obchodów było projektowanie tortu dla Kubusia, oczywiście musiał być z miodkiem i dużą ilością świeczek, wszak świeczki świadczą o mądrości jubilata, nawet jeśli to miś o małym rozumku.
Jak co roku gościliśmy dzieci, które spędzały ferie w Pracowni Artystyczno-Tanecznej Kwadrance. Było kosmicznie, dosłownie i w przenośni. Rozmowy o wszechświecie, planetach, meteorytach, czarnych dziurach i białych karłach zdominowały zajęcia a powodem dla którego taki temat wypłynął było super zaćmienie księżyca, które kilka dni wcześniej miało miejsce. Po zgłębieniu zagadnienia postanowiliśmy narysować, co też może się kryć po drugiej, ciemnej stronie Księżyca, a ponieważ wyobraźnia dzieci nie zna granic, prace plastyczne były fantastyczne.
Jednak to co przyjemne szybko mija, więc i ferie skończyły się zbyt szybko. Nie martwimy się tym zbytnio, gdyż zajęcia dla dzieci w bibliotece odbywają się przez cały czas, a i wakacje nadejdą prędzej niż myślimy.Zapraszamy zatem w gościnne progi biblioteki. Szczegóły wszystkich propozycji dla naszych milusińskich na www.biblioteka.wolbrom.pl, fanpage’u biblioteki i na plakatach. Do zobaczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Opublikowano 5 lutego 2019 przez biblioteka in category "Uncategorized