Maj 25 2017

Majowe lekcje biblioteczne

„Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie,

świat, w którym baśń ta dzieje się.

Maleńka pszczółka mieszka w nim…”

Zapytacie, gdzie ten świat? W naszej bibliotece! W ramach bajkowych lekcji bibliotecznych zabraliśmy przedszkolaków z terenu miasta i gminy w podróż na ukwieconą łąkę.

Pierwszym punktem zajęć było zapoznanie dzieci ze strukturą biblioteki i podstawowymi informacjami na temat rodzajów książek. Następnie przedszkolaki przeszły do wypożyczalni dla dzieci. Na czas zajęć zamieniła się ona w bajkową, balonową, kolorową łąkę, na której niepodzielnie królowały dwie „małe” pszczółki. Od nich dzieci dowiedziały się m.in., jak należy traktować książki, aby posłużyły innym czytelnikom przez wiele lat. Potem dzieci czekał mały sprawdzian. Musiały zgadywać, jaką bajkę, baśń czy wierszyk opisują śmieszne zagadki. Musimy przyznać, że ten egzamin przedszkolaki zdały śpiewająco, z czego bardzo się cieszymy. Na koniec dzieci wysłuchały wierszyka o tym, skąd się biorą… dziury w serze:)

Cieszy nas niezmiernie, że bajkowe lekcje biblioteczne przyniosły zamierzone efekty. Odwiedziło nas ponad 300 dzieci. Wiele z nich wróciło do nas ze swoimi rodzicami, aby zapisać się do biblioteki. Mamy nadzieję, że pozostaną naszymi wiernymi czytelnikami na lata.Opublikowano 25 maja 2017 przez biblioteka in category "Uncategorized