Styczeń 23 2020

Konkurs plastyczny „Władysław Łokietek-historia i legenda”

Komisja Oświaty, Kultury, Młodzieży, Sportu, Rekreacji i Turystyki Gminy Wolbrom z Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu rozstrzygnęły gminny konkurs plastyczny „WŁADYSŁAW ŁOKIETEK – HISTORIA I LEGENDA”, pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. Warto przypomnieć, że 20 stycznia 1320 roku w Katedrze na Wawelu

w Krakowie arcybiskup gnieźnieński Janisław koronował Władysława Łokietka na króla Polski.

czytaj więcej Konkurs plastyczny „Władysław Łokietek-historia i legenda”

Styczeń 10 2020

Regionalia w bibliotece

Priorytetowym zadaniem Miejskiej Biblioteki Publicznej jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych, dotyczących wiedzy o własnym regionie oraz materiałów informacyjnych o charakterze regionalnym. Zbiór regionalny MBP w Wolbromiu, pełni funkcję dokumentacyjną i ma za zadanie służyć społeczności lokalnej w zakresie systemu informacji o regionie.

Do kolekcji regionaliów, które wzbogacają zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej, należy zaliczyć książki, przewodniki, dokumenty życia społecznego związane z historią, etnografią, opisujące dorobek współczesnych i minionych pokoleń.

W/w materiały są dostępne tylko w czytelni biblioteki, nie udostępniamy ich na zewnątrz, ze względu na brak wznowień lub posiadanie pojedynczych egzemplarzy.

 LISTA REGIONALIÓW:czytaj więcej Regionalia w bibliotece