Maj 18 2019

Na ratunek czytelnictwu.

W trakcie obchodów Tygodnia Bibliotek MPB zorganizowała jak co roku lekcje biblioteczne dla najmłodszych pt. „Książkowe Pogotowie Ratunkowe”. Wielkim zdziwieniem reagowały dzieciaki na witające je panie bibliotekarki ubrane w stroje ratowników medycznych.

Czyżby komuś coś się stało?

A stało się… Coraz gorzej z czytelnictwem.

W dzisiejszych czasach, gdy z nudą radzimy sobie za pomocą komputera, tabletu czy konsoli do gier, trzeba przypomnieć a przede wszystkim nauczyć młode pokolenie, że ciekawszym i bardziej rozwijającym zajęciem jest czytanie książek. Przedszkolaki dowiedziały się, nie tylko co to jest biblioteka i jak wygląda praca bibliotekarzy, ale również co mogą zaleźć w książkach, do czego mogą im się przydać zawarte w nich wiadomości i na jakie dolegliwości najlepszym antidotum jest książka. Po dokładny przebadaniu wszystkich delikwentów okazało się, że dzieci cierpią na nudę, smutek, alergie na książki, że potrzebują recepty na mądrość, radość i szczęście. Na wszystkie te i inne dolegliwości każdy uczestnik zajęć otrzymał receptę na książkę, która jak wiadomo jest panaceum na wszystko.

czytaj więcej Na ratunek czytelnictwu.

Maj 8 2019

Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Wierzchowisku odbyło się, zorganizowane przez MBP w Wolbromiu, spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci i młodzieży Ewą Nowak

Ewa Nowak — polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Urodzona w 1966 roku w Warszawie, wychowała się na warszawskim Powiślu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej (obecnie Akademia Pedagogiki Specjalnej) im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Mieszka na warszawskiej Białołęce. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów.

Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. Misja Ewy Nowak polega na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu. Jej twórczość wyróżnia się głębią psychologiczną i wielowymiarowością postaci, również tych drugoplanowych.

(informacje ze strony www.ewanowak.com)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

czytaj więcej Spotkanie autorskie z Ewą Nowak