Maj 4 2020

UWAGA!

5 maja 2020 r. otwieramy dla czytelników Bibliotekę w dotychczasowych godzinach pracy.

Filie w Łobzowie i Wierzchowisku nieczynne do odwołania.

W trosce o czytelników i pracowników naszej Biblioteki, wprowadzone zostały nowe procedury bezpiecznego korzystania z księgozbioru:

–  Ograniczony zostaje wolny dostęp do księgozbioru oraz innych przestrzeni biblioteki, dlatego też PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE REZERWOWANIE ZBIORÓW: 

telefonicznie pod numerem telefonu:  32 6441 308; lub za pomocą katalogu online.

–  Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa , zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi.

–  W bibliotece, będą mogły w tym samym czasie przebywać  DWIE OSOBY w maseczce lub innym zabezpieczeniu.

–  Pozostali użytkownicy powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie.

–  W bibliotece wyznaczono i zabezpieczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa powyżej 3 dni.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz ich przestrzeganie.

Czytelnik, który nie zastosuje się do w/w zasad nie zostanie obsłużony.

Styczeń 16 2018

Podsumowanie roku 2017

Rozpoczął się kolejny rok, najwyższy czas na pochwalenie się tym co udało nam się osiągnąć w 2017 roku. Przedstawiamy Państwu zatem szybkie podsumowanie.
Na pierwszym miejscu wspomnieć należy o drugiej fazie projektu „Niepełnosprawni i innowacyjność w MBP”. Dzięki dofinansowaniu MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016 – 2020, w roku ubiegłym wymieniliśmy wszystkie stare regały na piękne i funkcjonalne. Biblioteka wygląda teraz nowocześnie i przestronnie.
W naszej ofercie edukacyjnej pojawiła nowa propozycja. Wykupiliśmy i udostępniliśmy swoim czytelnikom kursy on-line oparte o platformę e-learningową,  mogli oni bezpłatnie korzystać z kursów językowych i zarówno w bibliotece jak i w domu. Ponadto nasi czytelnicy mieli mozliwość, jak co roku korzystać nie tylko z naszego księgozbioru ale także z portali on-line IBUK LIBRA, LEGIMI i Wolne Lektury. czytaj więcej Podsumowanie roku 2017

Czerwiec 17 2015

Promocja tomiku wierszy „ROK DREWNIANEGO KONIA”

PROMOCJA TOMIKUZapraszamy na wyjątkowe spotkanie, promujące tomik wierszy naszej krajanki Kariny Stempel, 2 lipca o godz. 17.00

Wiersze Kariny tak poleca Łukasz Jarosz:
„Dojrzałe wiersze, których siłą jest skromność i ukryta, nienachalna mądrość. Wiersze, które nie próbują nic na siłę: ani przypodobać się czytelnikowi, ani paradować przemetaforyzowaną papką słów. Liczą na nasze czucie i spryt. Przenikliwość, bystrość, przytomność wersów i zdań. Nie napiszę: „Przeczytajcie te wiersze”, napiszę dobitniej: ”Czytajcie je!”.

Na spotkaniu można będzie nabyć tomik wierszy.

Czerwiec 8 2015

zapraszamy

Co wiecie o zwyczajach związanych z Nocą Świętojańską? Dlaczego palimy sobótki? Skąd tradycja wicia wianków?
Wszystkiego dowiecie na spotkaniu pt. „W poszukiwaniu kwiatu paproci” już w najbliższą środę o godz. 16.00